Muutus algab sisemaailma puhastamisest. Automaatsete emotsioonide ja kontseptsioonide vabastamine on kõige olulisem tegevus.
Ainult läbi teadlikkuse jõuad Sa iseenda juurde.
On suur eksimus arvata, et teised põhjustavad sinu kannatusi, arvata, et keegi teine on sinu kannatustes süüdi. Tegelikkuses leiavad kõik sinu reaktsioonid maailmale aset sinus endas. Sul ei ole vaja muuta mitte maailma, vaid oma reaktsioone.
See õpetus on järgmine samm - edasi mindfulnessist. Kasutades teadlikkust aktiivses vormis ei ole sa ainult märkaja, vaid suudad asju ka otseselt mõjutada. Näiteks saad sa kasutada oma teadvust, et vabastada autopiloodil aktiveeruvaid emotsioone.
Kui mõtlemine lakkab, tekib mõtetest vaba olek. Kuid mis seejuures säilib? Mis see on? Mis on see vaikus?
Ükskõik kui peened emotsioonid ka ei oleks, kõrged või tähtsad mõttelennud ka ei tekiks, mitte ükski neist ei aita sul jõuda teadlikkuseni ega Iseendani. Mõistusest on kasu ainult teatud vahe-etapis – siis, kui tegeled oma alateadvuse puhastamisega.
Oled sa märganud, kuidas sinu mõistus töötab? Niipea kui kuuled midagi, tekib kommentaar. Näed midagi või tunned mingit lõhna - jälle kommentaarid. Me pidevalt kommenteerime oma mõtetes, nagu lapsed. Ning sa pead seda täiesti normaalseks? Miks?
Joogas on ainult üks eesmärk: taastada inimese õige positsioon kogu loodu suhtes ning juhtida ise oma elu, mitte olla juhitud selle poolt. Ning loomulikult jõuda oma juurteni. Avastada oma tegelik potentsiaal.
Oluline on mõtlemise ja emotsioonide asemel esiplaanile tuua oma teadvustamise võime.
Elu pole keerukas. Oma ellu loome me keerukusi ise. Keerukusteks on kolm peamist põhjust: juhtimatult liikuv teadlikkus ehk võimetus keskenduda, automaatsed tegelikkusega haakumatud mõtted ning emotsioonid. See on ühtlasi nimekiri keerukustest, millest vabaneda.
Kasutades teadlikkust, mis oma olemuselt on neutraalne, kogeb inimene neutraalsust. Neutraalsus aga tähendab adekvaatsust. See tähendab näha sündmuseid nii, nagu nad on – ilustamata, maha tegemata, moondamata, muundamata jne.
Teadmatus – see ongi pimedus. Lõppeesmärk on saada nägijaks. Nägija saab olla ainult see, kes on teadvel.
Mis saab sinu probleemist, kui sellega kaasnenud emotsiooni pole enam?
Sinu kõige olulisem samm stabiilsuse ja õnnelikkuse poole seisneb sisemaailma puhastamises – kõigi nende probleemsete reaktsioonide vabastamises oma alateadvusest, mis sa kunagi teiste käest õppisid.
Teadvelolek on karmast väljas oleku seisund.
Kui sa pikendad märkamist või teadvustad oma teadlikkust, muutud sa teadvuse kasutajaks. Selleks, et teadvele jääda, on vaja selle kasutamist jätkata.
Teadvuse rakendamise kestvus on sinu vabaduse kestvus. Ülejäänud aja domineerib autopiloot, ettekirjutatud programm.
Teadvustamine on baas. Sul lähevad “silmad lahti”. Pilt läheb selgeks. Seepärast on seda nimetatud valgustumiseks. Teadvustamine ongi valgus.
Kui sa kasutad märkamist, siis su maailm avardub - märkad helisid, aistinguid jne. Iga hetk pakub uut avastust. Niipea kui sa viibid alateadvuse meelevallas, kollapseerub su maailm programmilt programmile kulgevaks.
Paremaks saamise nimel ei aita huvitavate teemade õppimine ega kusagile sõitmine, et midagi kogeda. Need halvad asjad, mis sul on ju ei kao. Umbrohust ei saa vabaks selle kõrvale vajalikke kultuure istutades. Sellest saab vabaks umbrohtu välja kitkudes.
Iga inimese peamine eesmärk on avastada oma tegelik Mina. Tegeliku Mina avastamine tähendab otsingute lõppu. See tähendab vastust mitte ainult sinu praegustele otsingutele, vaid sinu lõpututele otsingutele. See ongi lõplik lahendus, eneserealisatsioon.
Vabastades oma automaatse reaktsiooni, ei tule see enam kunagi tagasi. Selle häiriv mõju sinu elule lakkab täielikult.
Sulle on õpetatud, et kannatused on „normaalne“ osa inimeseks olemisest. Tegelikult on need täiesti ebanormaalsed. Sa saad neid lihtsasti vabastada, olla ilma nendeta. Elu ilma negatiivsete emotsioonideta on mitte ainult võimalik, vaid inimesele loomulik.
Sa pead positiivseid emotsioone nii tähtsaks ainult seetõttu, et sul pole aimugi, et eksisteerib veel miski, mis on isegi parem kui head emotsioonid.
Teadvusel on seitse aktiivset kvaliteeti, üks neist on teadlikkus. Teadvuse kvaliteedid ei ole üldse seotud ei emotsioonide ega mõistuse, mõtlemisega.
Mõistus ja mõtlemine ei ole sinu arukuse nurgakiviks. Selleks nurgakiviks on hoopis teadvus. Teadvuse kasutamine on see, mis teeb inimesest aruka inimese.
Su tänane elu juba on robotlik, juhitud automaatsete reaktsioonide poolt - olgu need siis meeldivad või ebameeldivad.
Sinu probleemid ei seisne mõtlemises, vaid automaatsetes emotsioonides ning teadlikkuse liigväheses kasutamises.
Iseloom on kõige sagedamini aktiveeritav reaktsioonide komplekt. Iseloom koosneb emotsioonidest, mõtetest ja neist lähtuvast käitumuslikkusest. Kui osata neid komponente muuta, muutub kohe ka iseloom.
Taipamine on hetk, mil Jumal naeratab sulle.
Praeguse maailmavaate kohaselt loob teadvust aju, mateeriat peetakse peamiseks. Oma uurimustöö alusel pakun teise, 180 kraadi erineva vaate - aju ei loo teadvust, vaid teadvus on sinu olemasolu põhjus. Teadvus juba on ja sellest lähtub kõik muu.

Ingvar Villido. Acharya Ishwarananda

 • Ingvar
 • Bio
 • Human 2.0 visioon
 • Lühidalt minu tegevustest

  Olen jooga praktik, tegutsedes iidses Tamili 18 Siddha õpetuse liinis. Joogalikul viisil inimese sisemaailma praktiline ja vahetu uurimine ning selle toimimise õpetamine ongi minu elukutse.

  Õpetan teadlikkuse kasutamist igapäevases elus ja kriya joogat, olles pühendatud Babaji kriya jooga ühingu poolt acharyaks ehk meisterõpetajaks. Õpetamisega olen tegelenud juba 25 + aastat ning sellega seoses asutanud nii Lilleoru õppekeskuse kui ka samas asuva Teadlikkuse Rakendamise Kooli. Aastate jooksul olen välja töötanud Teadliku Muutuse Kunsti meetodi ning uue Human 2.0 isikliku arengu programmi ja visiooni.    

  Iga inimene on oma sisimas täiuslik, vaba kannatustest

  Praegu maailmas domineeriva maailmavaate probleemiks on see, et inimesed ei tunne iseennast. Nii samastatakse end oma sisemaailma muutlike nähtuste - emotsioonide ja mõtetega - ega leita stabiilset pinnast. Tekivad läbielamised, probleemid. Lahendusi otsitakse väljastpoolt.

  CollapseBelow

  Võti asub aga sisemaailmas.

  Olen huvitatud nende teadmiste ja tehnikate levitamisest, mis aitavad inimestel vabastada end automaatsete harjumuste piirangutest ning muuta kannatusi täis elu täisväärtuslikuks ja püsivalt õnnelikuks. Positiivne muutus algab teadlikkuse ulatuslikumast kasutuselevõtust igapäevaelus. See loob stabiilse aluse. Kutsun seda uueks paradigmaks ja teadlikkuse kasutajat inimene 2.0.  

  Olin nagu kõik teised, mul olid samad küsimused

  Alustasin oma teekonda juba üle 35 aasta tagasi. Viimased 25 aastat olen pühendanud teiste aitamisele, õpetades teadlikkuse praktilist kasutamist. Uurija loomus oli mulle juba varases lapsepõlves omane. Uurisin, kuidas asjad päriselt töötavad, kuidas puud ja taimed kasvavad, kuidas loomad elavad. Nii nagu kasvas huvi mõista ennast, sai minust inimese olemuse uurija.

  CollapseBelow

  Õppisin, praktiseerisin ja õpetasin paljusid erinevaid lähenemisi: erinevaid joogaliine, budismi erinevaid harusid, dzogcheni, shamanismi ja veedalikke teadmisi. Leidsin küll eraldiseisvaid teadmiste kilde, kuid jätkasin tervikliku süsteemi otsinguid, sest olin veendunud, et nagu igal pool mujal looduses, on ka inimese toimimises oma korrapära. Õppides tundma iidset Babaji kriya jooga süsteemi, liitusid kõik minu varasemad teadmised üheks tervikuks. Leidsin vastused oma küsimustele ja enda püsiva identiteedi – oma tegeliku mina. Minu otsingud lõppesid.

  Õpetades annan edasi oma praktilist kogemust

  Täna õpetan Teadliku Muutuse Kunsti meetodit, mis aitab inimestel õppida orienteeruma oma sisemaailmas, vabastada end autopiloodi piirangutest ja omandada uued baasoskused edukaks ja õnnelikuks eluks. Õpetan ka Babaji kriya jooga meisterõpetajana ehk acharya Ishwaranandana inimestele nende potentsiaale avavaid ja evolutsiooni kiirendavaid tehnikaid ehk kriyasid. Enam kui 16 000 inimest üle maailma on kursuste, pühenduste ja loengute kaudu õpetusest osa saanud. Positiivsed muutused nende eludes annavad tunnistust sellest, et need õpetused töötavad ja toovad kasu nii neile endile kui neid ümbritsevatele inimestele. See annab mulle kindluse öelda, et igaüks, kes neid teadmisi ja tehnikaid õigesti rakendab, kogeb positiivset muutust. Inimeste kogemusi saad lugeda siit ning pikema muutuse loo leiad siit

  Minu teekonda piltides saad näha siit.